EB-1700 Elektrozamek trzpieniowy

Cena netto: 294,00 zł
cena brutto: 361,62 zł 361.62 PLN
ilość szt
Przechowaj

Opis

Elektrozamki trzpieniowe SCOT są alternatywą dla powszechnie stosowanych w systemach kontroli dostępu elektrozaczepów lub też ich uzupełnieniem w przejściach wymagających dodatkowego zabezpieczenia elektromechanicznego. Elektrozamek trzpieniowy składa się z elementu wykonawczego zawierającego elektromagnes który pod wpływem przyłożonego napięcia wypycha lub cofa ruchomy trzpień (w zależności od typu elektrozamka). Element główny montowany jest w ramie lub na ramie drzwi. Ruchomy trzpień wchodząc w przygotowany otwór w skrzydle drzwi blokuje je przed otwarciem. W zależności od modelu elektrozamka maksymalny nacisk na drzwi przy którym trzpień może zostać zerwany to 800, 1000 lub 2000 kg.

Elektrozamki trzpieniowe występują zarówno w wersji standardowej (NC - drzwi zamknięte bez napięcia), jak i w w wersji rewersyjnej (NO - drzwi otwarte bez napięcia, drzwi zabezpieczone po podaniu napięcia)

Dodatkowe uchwyty montażowe typu „S”, „U” pozwalają na montaż elektrozamka nawierzchniowo lub zastosowaniu go do wabezpieczenia drzwi szklanych.

Autoblokada

Elektrozamek trzpieniowy wyposażony jest w system atomatycznego zamykania. Jeżeli po zadziałaniu sygnału sterującego i zwolnieniu elektrozamka drzwi nie zostaną fizycznie otwarte - po upływie ok. 5-9 sekund od zakończenia impulsu sterującego ponownie zostaną zaryglowane.

Sygnalizacja położenia drzwi
Elektrozamek trzpieniowy wyposażony jest w styk NO, który może być wykorzystany w systemie kontroli dostępu informując o położeniu sterowanych drzwi. Styk pozostaje zwarty jeżeli skrzydło drzwi znajduje się bezpośrednio w ościeżnicy (płytka z magnesem znajduje się pod elektrozamkiem - sygnał niezależny od stanu napięcia) . Dzięki temu możemy przekazać informację np. do systemu alarmowego, informując o stanie drzwi.

Dioda LED

 

Na obudowie zwory znajduje się dioda informująca o stanie wejścia. Jeżeli drzwi są zablokowane, jest to sygnalizowane czerwonym kolorem diody – jeżeli drzwi zostaną odblokowane lub cewka elektrozamka nie jest zasilana – dioda jest wygaszona.

 

Sygnalizacja zaryglowania drzwi

Jest to dodatkowe wyjście synalizacyjne (styk NO/NC) działające tak jak dioda sygnalizacyjna LED. Styn NO pozostaje zwarty podczas zablokowania drzwi (dioda świeci na czerwnono), rozwarty w przypadku braku napięcia lub jeżeli drzwi są odblokowane (dioda nie świeci). Styn NC pozostaje rozwarty podczas zablokowania drzwi (dioda świeci na czerwnono), zwarty w przypadku braku napięcia lub jeżeli drzwi są odblokowane (dioda nie świeci).

Zwłoka czasowa

Elektrozamek ma możliwość ustawienia opóźnienia czasowego po którym elektrozamek zarygluje drzwi. Czas ten można ustawić na mikroprzełącznikach na obudowie elektrozamka. Możliwe ustawienia: 0 / 3 / 6 / 9 sekund zwłoki po fizycznym zamknięciu drzwi.

Wymiary elektrozamka EB-1700

 

Połączenie

 

 

Specyfikacja

Typ elektrozamka

NC (standardowy, drzwi zamknięte bez napięcia)

Maks. nacisk na drzwi

2000 kg

Zasilanie

12V DC

Pobór prądu – praca (pobór chwilowy)

1120mA

Pobór prądu - czuwanie

zamek zwoniony: 140mA

zamek zaryglowany: 50mA

Zwłoka czasowa

0, 3, 6, 9 sekund

Autoblokada

ok. 5 sekund

Sygnalizacja stanu drzwi

Tak (styk NO, obciążalność 200mA@24VDC)

Sygnalizacja zaryglowania

Tak (styk NO/NC, obciążalność 200mA@24VDC)

Dioda LED

Czerwona – drzwi zablokowane

Wymiary elektrozamka

225 x 34 x 38 mm

Wymiary płytki montażowej

100 x 25 x 3 mm

Temperatura pracy

-10~+55℃

Wilgotność względna otoczenia

0~90%(bez kondensacji)

Do pobrania

siła trzymania 2000 kg, sygnalizacja stanu drzwi, sygnalizacja zamknięcia, dioda informacyjna LED, zwłoka czasowa, zasilanie 12V DC
,EB1700,EB170,EB17,EB1,B1700,B170,B17,1700,170,700
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl