ES-S24DC-RS Elektrozaczep symetryczny rewersyjny z sygnalizacją

Cena netto: 147,00 zł
cena brutto: 180,81 zł 180.81 PLN
ilość szt
Przechowaj

Opis

ES-S24DC-RS

"ES" - ELECTRIC STRIKE - ELEKTROZACZEP

Funkcją elektrozaczepu jest blokada zabezpieczonego nim wejścia i jego zwolnienie po podaniu napięcia zasilającego cewkę elektrozaczepu. Sterowanie elektrozamkiem może być realizowane przez system domofonowy, videodomofonowy, kontroli dostępu lub też prosty przycisk zwierny (tzw. „dzwonkowy”).

Elektrozaczepy SCOT wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na bezawaryjną pracę przez długi czas. Testy producenta nie wykazują nadmiernego zużycia nawet przy setkach tysięcy cykli otwarcia. Pozwala to na objęcie elektrozaczepu 3-letnią gwarancją.

ES-S24DC-RS

"S" - SYMETRYCZNY

W przypadku typowych modeli, klient przy wyborze elektrozamka musi określić kierunek otwierania sterowanych nim drzwi (lewy-prawy). Elektrozaczep symetryczny posiada zapadkę (język) umieszczony w jednakowej odległości od obu krawędzi obudowy, co sprawia, że można montować zarówno w drzwiach lewych jak i prawych. Eliminuje to konieczność doboru konkretnego rodzaju elektrozamka podczas projektowania kontroli wejścia.

ES-S24DC-RS

24DC - napięcie zasilania, R - REWERSYJNY

Elektrozaczep został wyposażony w cewkę o obniżonym poborze prądu pozwalającą na zasilanie prądem stałym DC. Po zasileniu elektrozamka prądem stałym osoba przy wejściu usłyszy tylko charakterystyczny „klik”. Napięcie zasilania elektrozaczepu: 24VDC.

Elektrozaczep z odwrotną funkcją otwarcia. Elektrozaczep rewersyjny jest po podłączeniu napięcia zasilającego ZAMKNIĘTY – zablokowany. Po odłączeniu zasilania zamek jest OTWARTY – odblokowany.

ES-S12DC-RS

"S" - SYGNALIZACJA

Elektrozaczep jest wyposażony w mikroprzełącznik z zaciskami, który całkowicie zastępuje dodatkowe elektromagnesy instalowane w drzwiach. Umożliwia to dodatkowo kontrolę stanu wejścia (np. kontrolę niedomkniętych drzwi), podając sygnał do systemu kontroli lub centrali alarmowej. Wysokość korpusu zamka z sygnalizacją jest większa o 11 mm - mikroprzełącznik.

POZOSTAŁE CECHY

 

REGULACJA JĘZYKA ZAPADKI

Pozwala na eliminacją luzów pomiędzy językiem elektrozamka a językiem zamka drzwi przez wysunięcie języka elektrozamka w zakresie 0 ~ 5 mm od standardowego położenia.

 

WBUDOWANE ZABEZPIECZENIE PRĄDOWE - TRANSIL

Podczas działania elektrozaczepu w jego cewce indukuje się napięcie, które po zaniku napięcia sterującego może zwrotnie negatywnie wpłynąć na element sterujący (np. system domofonowy, zasilacz). Wbudowane w elektrozaczep zabezpieczenie prądowe zabezpiecza elementy sterujące.

 

OPIS DZIAŁANIA

Bez podania napięcia - elektrozaczep odblokowany.

Podanie napięcia powoduje zablokowanie elektrozaczepu. Wejście jest odblokowane tak długo jak długo trwa impuls sterujący (zdejmujący napięcie)

Wyjście sygnalizacyjne zmienia stan po fizycznym otwarciu/zamknięciu drzwi.

WYMIARY

Specyfikacja

Symbol

ES-S24DC-RS

Rodzaj

Rewersyjny (NO)

Symetryczny

Tak

Sygnalizacja

Styk NO/NC; Max. obciążenie:

3A / 125V AC

2A / 30V DC

 

Kategoria użytkowania

Klasa 3 – Ciężkie warunki eksploatacji (budynki publiczne)

Napięcie zasilania

24V DC

Max. czas sygnału sterującego

100%

Wytrzymałość

4000N

Max. nacisk wstępny na język

10N (DC)

Pobór prądu

160mA

Rezystancja cewki

150 Ω

Zabezpieczenie toru zasilania

Transil

Regulacja języka

0-5 mm

Temperatura pracy (otoczenia)

-10°C ~ +60°C

Wymiary (wys. x szer. x gł.)

78 X 20,5 X 28,5 mm

Do pobrania

rewersyjny - NO, symetryczny, funkcja sygnalizacji - styk NO/NC, zasilanie 24V DC, regulacja języka, zabezpieczenie toru zasilania, przeznaczony do eksploatacji w ciężkich warunkach (klasa 3)
,ESS24DCRS,ESS24DCR,ESS24DC,ESS24D,ESS24,ESS2,ESS,SS24DCRS,SS24DCR,SS24DC,SS24D,SS24,SS2,S24DCRS,S24DCR,S24DC,S24D,S24,24DCRS,24DCR,24DC,24D,4DCRS,4DCR,4DC,DCRS,DCR,CRS

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl