FAQ_GROUP:Elektrozaczepy

Czym różnią się poszczególne modele elektrozaczepów SCOT?

Elektrozaczepy standardowe (NC)

 

 

Elektrozaczepy standardowe (NC) o niskim poborze prądu

 

 

Elektrozaczepy rewersyjne (NO)

 

 

Elektrozaczep symetryczny

W przypadku typowych modeli, przy wyborze elektrozaczepu należy określić kierunek otwierania sterowanych nim drzwi (lewy-prawy). Elektrozaczep symetryczny posiada zapadkę (język) umieszczony w jednakowej odległości od obu krawędzi obudowy, co sprawia, że można montować go zarówno w drzwiach lewych jak i prawych. Eliminuje to konieczność doboru konkretnego rodzaju elektrozaczepu podczas projektowania kontroli wejścia.

 

Regulacja języka zapadki

Pozwala na eliminacją luzów pomiędzy językiem elektrozaczepu a językiem zamka drzwi przez wysunięcie języka elektrozaczepu w zakresie 0 ~ 4 mm od standardowego położenia.

 

Blokada mechaniczna ("B")

Elektrozaczep posiada mechaniczny przełącznik blokady, który można ustawić w położenie OTWARTE lub ZAMKNIĘTE. W stanie OTWARTE można przechodzić przez drzwi przez dowolny czas bez podawania impulsów elektrycznych. W stanie ZAMKNIĘTE pracuje standardowo jak inne modele zamków elektromagnetycznych. Ma zastosowanie  w miejscach, gdzie w ciągu dnia jest duży ruch i nie ma konieczności kontroli wstępu osób. W zależności od potrzeby elektrozaczep można przełączyć do trybu pracy z kontrolą wstępu osób.


 

Pamięć ("M")

Do odblokowania wejścia wystarcza krótki impuls elektryczny, który powoduje odblokowanie elektrozaczepu. Po przejściu przez drzwi elektrozaczep przejdzie do położenia spoczynkowego. Jest to wygodna funkcja w przypadku obsługi otwarcia drzwi przez osobę wychodzącą, gdzie przycisk otwarcia znajduje się w pewnej odległości od zamka. bez obawy ponownego zamknięcia.

 

Sygnalizacja ("S")

Elektrozaczep jest wyposażony w mikroprzełącznik z zaciskami, który całkowicie zastępuje dodatkowe elektromagnesy instalowane w drzwiach. Umożliwia to dodatkowo kontrolę stanu wejścia (np. kontrolę niedomkniętych drzwi), podając sygnał do systemu kontroli dostępu lub centrali alarmowej.

 

 

 

 

Jakie są dokładne wymiary elektrozaczepów i listew mocujących SCOT?

Wszystkie elektrozaczepy SCOT mają ten sam wymiar, różnica jest w wymiarze listew mocujących. Wszystkie elektrozaczepy standarowo wyposażone są w listwę mocującą 100mm lub 250mm (modele z sygnalizacją).

 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl