Tryb korytarzowy w kamerach MAZi

Tryb korytarzowy w kamerach MAZi

 

 

Tryb korytarzowy jest doskonałym rozwiązaniem gdy potrzebny jest monitoring wąskich i wysokich przestrzeni np. korytarzy lub przejść między regałami w magazynie.

Standardowo kamera generuje obraz o większej szerokości niż wysokości, w przypadku kamer 2, 4 i 8 Mpx są to proporcje 16:9. Np. kamera IVH-45PIX wysyła strumień 2688 x 1520 pikseli i proporcjach 16:9.


Obraz z kamery IVH-45PIX w trybie standardowym – 2688 x 1520 px

Jak widać na przykładowym screenie szerokość obrazu to ok. 98° na 55°. W przypadku korytarza chcielibyśmy odwrócić proporcje, czyli mieć węższe pole widzenia w poziomie a szersze w pionie. Samo obrócenie przetwornika nie wystarcza, bo wtedy będziemy mieli obraz przekręcony o 90° i ściana stanie się „podłogą”.

Dlatego dodatkowo należy w ustawieniach kamery obrócić obraz, a w niektórych przypadkach zmienić tryb pracy kamery na tryb Monitoring.


Obraz z kamery IVH-45PIX w trybie korytarzowym – 1520 x 2688 px

Tryb korytarzowy posiada wiele kamer MAZi serii H. Na stronie kamery w zakładce Cechy i funkcje zamieszczona jest informacja czy kamera posiada tryb korytarzowy.

 

Jeżeli chcesz być informowany o nowym oprogramowaniu, firmware'ach itp. wyślij mail na adres cctv@gde.pl. Mailing zawiera tylko informacje techniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl